KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 4242015
nr 424 2015
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Tusch, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 5 st, 'Typer från Tunis', signerad, 1926, 27x21 + 4 st
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 7 augusti 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason